KORTALAN KAPCSOLÓDÁSOK – Kerámia workshop
2024. augusztus 1. 09:00 (csütörtök)
KORTALAN KAPCSOLÓDÁSOKKerámia workshop Magyar Márta keramikus művésszel és mentálhigiénés szakemberrel
2024 augusztus 1., csütörtök
9:00-11:30

Kortalan kapcsolódások programunk keretében több művészt, szakembert is meghívtunk, hogy egy-egy témán keresztül segítse a generációk kapcsolódását.
Ezen az alkalmon egy közös alkotó program keretében egy csodálatos kerámia tálat készítünk el, agyag lapokból, gipszformák segítségével. A minták engób festékkel az alkotók inspirációi alapján készülhetnek. A jelenlévők felfedezhetik egymás különböző oldalát, jobban megismerhetik önmagukat és egymást. A játékos agyagedény készítés egy olyan területre vezeti a jelenlévőket, ahol többféle, akár várt vagy váratlan helyzetekkel találják szembe magukat és a probléma megoldására tapasztalati úton, benső munka után érkeznek meg. Az alkotás közben a fókusz az egyedi megoldások mellett a közös élmények és megélt tapasztalatok kibontására fordul. Az idősebb jelenlévőkkel kapcsolatban, szeretnék lehetőséget adni, hogy figyelmet kapjanak, hogy újra ők is vezetve legyenek egy örömös tárgy-létrehozó folyamatban. A saját életüket érintő megoldásra váró kérdésekre úgy tudjanak rálátni, hogy kezükben már van valami, ami változtatható, alakítható. A gyerekekkel kapcsolatban, szeretném, ha megélhetnék azt, hogy ügyesek, értékesek. Hogy mindkét generáció megélhesse, hogy szabad hasonlót és szabad másmilyen utat követni, hogy ráébredjenek saját különlegességükre és arra, hogy mekkora szükség van a jó kapcsolódásukra.
Magyar Márta keramikus művészt gyerekkora óta kíséri az agyag szeretete. Meghatározó élménye, hogy nagyon jó agyagozni és az agyagformákkal mesélni. Pécsen a művészeti Szakközépiskolában, később az Iparművészeti Egyetemen folytattam tanulmányait. Megmaradtam annál a felfogásnál, hogy a kerámia mesél, történeteket, érzelmeket közvetít, így kerül kapcsolatba az emberekkel.
Alkotásai jórészt domborműves, pecsételt felületű kerámiaképek. A raku égetési technikával kiégetett füstös, archaikus felületek segítségével játszik a megtervezhetővel és a megtervezhetetlennel.
Munkái forrása a középkori szobrászat, a románkor egyszerű, szent figurái és kopott kőfelületei. Az ikonfestészet szakralitásának esendő megfogalmazásával kísérletezik, képeit ezért hívja keramikonoknak.

Belépő: ingyenes

A program pályázatból valósul meg, és nyugdíjas résztvevők jelentkezését várjuk!

Regisztráció: reg.kozak@csokonai15.hu

A programsorozat Budapest Főváros Önkormányzata közösségi Költségvetésének támogatásával valósul meg.